תפריט נגישות

מאמרים

26 אוגוסט 2022

איטום צנרת חודרת בדרך הנכונה

צנרת חודרת קיימת בכל בית ולעיתים בכל חדר, במקרים רבים הקידוחים הדרושים משאירים אחריהם פתח לכניסת מים, אוויר, ריחות, ואפילו חיות. אך זה לא צריך להיות המצב ואיטום נכון של חדירות צנרת נעשה במחשבה תחילה ולא בהתזת פוליאוריתן מוקצף.

אם כן איטום נכון של חדירות צנרת נעשה תוך שימוש בחומרים ייעודיים לבעיה כמו סיליקונים, משחות מיוחדות, ובעזרת אלמנטים חרושתיים מתאימים. העיקרון הוא לתת מעטפת הולמת לחדירת הצנרת סביב הצנרת עצמה, ובהתחברות לשכבת האיטום במידה וקיימת.

מדוע צריך לאטום חדירות צנרת?

כפי שכל מעטפת המבנה מקבלת שכבת איטום מתאימה ליישום כך גם יש לאטום את חדירות הצנרת. במידה ולא אוטמים כניסת צנרת למבנה בין אם בגג ובין אם בקירות מים עלולים לחדור למבנה ולגרום לנזקים גדולים. נוסף על כן אוויר יכול לנוע בחופשיות ובכך להגדיל את הוצאות החשמל ולהוריד את אפקטיביות הבידוד שלנו.

סיבה נוספת היא חדירת רעש למבנה, רוב המבנים החדשים מצוידים במערכת בידוד אקוסטי כמו חלונות כפולים וחומרי בידוד אקוסטי בקירות ובתקרות, אך כאשר ישנו חור במעטפת הזו הוא עלול להיות מוביל לקול המגיע מהסביבה.

כלומר איטום נכון של מעבר צנרת בגג, קיר, או באזורים תת קרקעיים יכו לעזור למנוע כניסת מים למבנה, אובדן חום והגדלת הוצאות חשמל, ומעבר רעש חיצוני אל תוך המבנה.

נכון לא כל חדירת צנרת אכן תפגע כך במבנה אך כיום ישנה דרך לטפל בצורה נכונה בבעיה בכדי לוודא שבכל מקרה תהיה אטימות מלאה.

איך לאטום נכון חדירת צנרת

נתחיל בלהפריד בין טיפול בצנרת חודרת בגג לבין צנרת חודרת בקירות. כמובן שחדירה בגג בעלת משמעות הרבה יותר הרסנית במידה ואינה מטופלת נכון.

לכן טיפול בחדירת צנרת בגג צריכה קודם כל להתאים לחומר האיטום בגג, במידה ומדובר ביריעות או זפת כדאי לשקול שימוש באלמנט חרושתי כדוגמאת איזיטום ומריחת משחת איטום מתאימה כגון איזיגום לאיטום ביטומני, או GOLD PU 601 לאיטום פוליאוריטני. אביזר האיזיטום מגיע במגוון סוגים ומידות בכדי להתאים לצינור העובר אל תוך המבנה תוך חביקה והתחברות מלאה לשכבת האיטום. המוצר מתאים לגגות כיוון שהגומי ממנו עשוי עמיד לקרני הUV.

חשוב לציין כי בכדי להשתמש באביזר האיזיטום יש לתכן זאת מראש ולאטום את החדירה יחד עם העברת הצינור או הכבל.

במידה ויש לאטום צנרת שלו טופלה בשלב ההתקנה או לבצע תיקון, ניתן לעשות שימוש במערכת האיטום הסיליקונית NOFIRNO. מערכת זו משלבת אביזרים התמוכים את הצנרת ומקבעים אותה למקום, וכן משמשים כבסיס ליציקת סיליקון בעובי 2 ס"מ סביב האלמנט.

בכדי לעשות שימוש במערכת הנופירנו יש צורך במרווח בין הצינור לבין המעבר או הקדח של לפחות 2 ס"מ, זאת בכדי לאפשר הכנסת שרוולי הייצוב בין הצינור לבין ה תשתית.

ישנן עוד שיטות ואביזרים לאיטום חדירות צנרת בגגות ואפשרויות מגוונות לכלל המקרים, זאת ניתן לברר במלגול ונשמח לעזור.

במידה ומדובר בצנרת או כבלים חודרים בקירות המבנה, ניתן גם כאן לעשות שימוש במערכות המוזכרות מעלה – איזיטום וחומר איטום משחתי מתאים, נופירנו והשרוולים התומכים, אבל ישנן עוד אפשריות.

שימוש בטבעות לחיצה מסוג HSD של חברת האופט, מוצר גרמני אשר מאפשר לאטום אלמנטים חודרים ע"י חבק לחץ המותקן או בזמן העברת הצנרת או לאחריה, ותפקידו לחבוק את הצינור ולאטום בלחץ בינו לבין הקדח. חשוב לציין כי אביזר איטום האופט חייב מסגרת לשבת בתוכה, ברוב המקרים ישב בקדח מוכן בקיר בקוטר גדול במעט מהצינור או הכבל החודר.

באיטום תת קרקעי ניתן להשתמש בכל השיטות המוזכרות כאן כולל שימוש מתקדם בחומרים אפוקסיים במערכות איטום מתאימות ובשלב הבנייה המתאים.

סיכום והמלצות

אחריות על איטום חדירות הצנרת והכבלים לרוב תהיה על הדייר שכן עם הזמן דברים משתנים וכן צרכים מתווספים. במאמר הזה נתנו מגוון של פתרונות קלים ונוחים ליישום אך אלו רק חלק מהמוצרים והפתרונות שאנחנו במלגול יודעים לספק.

בחירה נכונה ומוקדמת של שיטה וחומרים לאיטום החדירות צנרת תעזור לכם לבצע זאת בצורה חלקה, זולה, וטובה. לכן אנחנו במלגול שמחים לעמוד לשירותכם בכל שאלה ועזרה בנושא בעמוד הצור קשר שלנו.

בברכת הצלחה

צוות מלגול

נשמח לייעץ ולכוון אותך בבחירת החומרים המתאימים בטלפון: 03-6150716 או:

טלפונים

מעברי צנרת וכבלים -יעוץ

עדי 050-6991632
מעברי צנרת וכבלים, תוסף לבטון קריסטלי, יריעות לבנות ויריעות PRE APPLIED ביטומניות, חומרי הזרקה, עצרי מים, חומרים ביטומניים, PB, יריעות ביטומניות, יריעות HDPE, יריעות גאוטכניות, חומרים צמנטיים, אקרילים, פולאוריטניים, אפוקסים, קלקר, XPS, סרטים בוטילים, EPDM, עצרי מים, סיליקונים

בידוד

פומגלס - עדי פורמן - 050-6991632
תרמלייף - גלעד - 054-3312014

מכירות דלפק - הזמנות ופרטיים

סיגל וטלי 03-6150726

Image

כתובת

מלגול בע"מ
רחוב המסגר 14
א.ת.נווה נאמן ב' , הוד-השרון
ת.ד. 24175 ת"א 61241

טלפון
03-6150716

שעות פעילות
א-ה   06:30 - 15:30
ימי ו'  וערבי חג סגור

Search